سوالات رایج

1) کنسرسیوم دیالیز ایران در چه زمانی تأسیس شد و شامل چه شرکت‌هایی می‌شود؟ محصولات این شرکت‌ها کدام هستند؟

ایدۀ تشکیل کنسرسیوم در سال 1389 شکل گرفت و شرکت‌های مدی‏تک‌سیس، فارمد، اسمارت، نیکسامد، نواتیس، مدوی طب پویان، نوافارمد کیمیا، فارمد پلاست پویان و مدسینا سرم به عنوان اعضای ‌تشکیل‏دهندۀ کنسرسیوم شروع به‌ همکاری نمودند. مدی‌تک‌سیس تولیدکنندۀ انواع صافی‌های دیالیز است و فارمد محصولات مصرفی دیالیز شامل سوزن فیستولا، ست دیالیز، محلول دیالیز، رنا کارت و رنابگ پودر بی کربنات سدیم و کتتر دیالیز را تولید می‌کند. شرکت مدوی طب پویان توزیع کننده محصولات دو شرکت یاد‌شده ‌است. شرکت اسمارت در زمینۀ آموزش پرستاران و تجهیز مراکز دیالیز فعالیت دارد و شرکت نواتیس وارد کنندۀ دستگاه‌های RO است. زمینه فعالیت شرکت نیکسامد به داروهای لازم برای دیالیز مربوط می‌شود. سه شرکت دیگر جزو پروژه‏های در دست اجرای کنسرسیوم هستند.

2) نحوه‌ی ارتباط بین اعضای ‌کنسرسیوم به چه صورتی است؟

شرکت‌های مدی تکسیس و فارمد به عنوان تولیدکنندگان عمده کنسرسیوم، محصولات خود را از طریق شرکت مدوی طب پویان به فروش می‌رسانند. مدوی به عنوان بازوی بازرگانی کنسرسیوم، همه فعالیت‌های مربوط به بازاریابی، فروش و پخش و توزیع محصولات مدی‌تک‌سیس و فارمد را در داخل و خارج کشور بر عهده دارد. شرکت‌های اسمارت، نواتیس، و نیکسامد به طور مستقل این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند.

3) فرآیند سفارش و خرید محصولات از شرکت مدوی به چه صورتی است؟

شرکت مدوی به دو صورت محصولات خود را به فروش می‌رساند: فروش قراردادی و فروش غیر قراردادی. فروش قراردادی، مزایای متنوعی را به مشتریان ارائه می¬کند که‌این مزایا در فروش غیر قراردادی وجود ندارد.

4) مراحل فروش قراردادی کدام است؟

 • مراجعه به پرتال برای ثبت نام و انتخاب بسته‌ی درمانی مورد نیاز (Bundle) (پرتال خرید مدوی)
 • واریز مبلغ پیش پرداخت به حساب شرکت
 • ارسال فیش پرداخت به واحد فروش از طریق فاکس و تایید آن توسط واحد مالی
 • صدور پیش فاکتور
 • ارسال اصل قرارداد و سفته‌ها به مشتری
 • ارسال رسید سفته و یک نسخه‌از اصل قرارداد از سوی مشتری به واحد فروش
 • اجرای قرارداد: بر اساس اطلاعات ثبت شده در پرتال توسط مشتری، واحد فروش هر ماه‌اقدام به‌ارسال پیش فاکتور به مشتریان می‌کند و پس از پرداخت مبلغ قابل پرداخت، فاکتور صادر و جنس به مشتری تحویل داده می‌شود.
 • مدت زمان قرارداد: اگر مدت زمان قرارداد 12 ماهه باشد 0.75% تخفیف، 6 ماهه 0.25% ، و 3 ماهه بدون تخفیف، اما در صورتیکه مشتری قرارداد خود را 3 ماه دیگر تمدید کند از 0.25% تخفیف بهره‌مند خواهد شد.

5) بسته‌های درمانی (Bundle) شامل چه کالاهایی هستند و هر کدام چه مزایایی دارند؟

 • بسته طلایی: شامل سبد کامل محصولات (صافی،سوزن،ست،پودر،و محلول)، 3% تخفیف در کل مبلغ قرارداد، حمل و نقل رایگان، و آموزش رایگان به پرستاران می‌باشد.
 • بسته نقره‌ای: شامل چهار محصول (صافی،ست،محلول،و انتخاب بین سوزن و پودر)، 2% تخفیف در کل مبلغ قرارداد، حمل و نقل رایگان، و آموزش رایگان به پرستاران می‌باشد.
 • بسته برنزی: شامل سه محصول (صافی،ست، و انتخاب بین سوزن و پودر)، 1% تخفیف در کل مبلغ قرارداد، و آموزش رایگان به پرستاران می‌شود.
 • بسته آزاد: خرید آزاد تمامی محصولات بدون استفاده از تخفیف های موجود در بسته‌های دیگر

6) نحوه فروش غیر قراردادی به چه صورتی است؟

در این روش، مشتری با شرکت تماس می‌گیرد و اعلام می‌کند که تمایل به عقد قرارداد و استفاده از بسته‌های درمانی ندارد و در نظر دارد محصول یا محصولاتی را با شرایط آزاد خریداری کند. واحد فروش بلافاصله بر اساس نیاز مشتری اقدام به صدور پیش فاکتور نموده و پس از دریافت فیش پرداخت از مشتری، فاکتور را صادر می‌کند.

7) آیا به جز واحد فروش شرکت مدوی، نمایندگی دیگری در سطح کشور برای خرید محصولات شرکت‌های مدی‌تک‌سیس و فارمد وجود دارد؟

در حال حاضر تنها مرکز فروش محصولات مدی‌تک‌سیس و فارمد شرکت مدوی است، اما احتمال دارد که ‌این شرکت از طریق اعطای نمایندگی در مناطقی از کشور در آینده ‌اقدام به توزیع محصولات نماید.

8) انبار مرکزی شرکت مدوی در کجا واقع شده‌است؟

شهرک صنعتی اشتهارد، بلوار حافظ غربی، بوستان 4، قطعه‌ی 192

9) برای جلوگیری از ایجاد لخته در صافی‌ها چه باید کرد؟

برای جلوگیری از لخته باید در مرحله‌ی پرایم، از هپارین استفاده گردد. برای پرایم کردن صافی بهتر است که‌از یک لیتر سرم و بین 2500 تا 5000 واحد هپارین استفاده شود.

10) پودر بی کربنات سدیم و ست دیالیز تولیدی شرکت فارمد با کدام دستگاه‌ها و ماشین‌های دیالیز همخوانی دارند؟

نوع دستگاه نوع پودر پودر شرکت فارمد همخوانی ست شرکت توضیحات
FRESENIUS 4000B کیسه‌ای RENA BAG S بله
FRESENIUS S CLASSICX کیسه‌ای متفاوت خیر
B-BRUAN DIALOG+ VER8 به پایین کارتریج RENA CART بله
B-BRUAN DIALOG+ VER8 به بالا کارتریج RENA CART بله
BELLCO FURMOLA کارتریج BIDRY RENA CART بله
JMS BIDRY BIDRY بله
HOSPAL کارتریج RENA CART خیر
NIPPRO کارتریج RENA CART بله
IROST کارتریج RENA CART بله
GAMBRO AK 95 کارتریج RENA CART اختصاصا خیر ولی ست قابل استفاده‌است
GAMBRO AK 96 کارتریج RENA CART اختصاصا خیر ولی ست قابل استفاده‌است
IDEMSA BIDRY BIDRY خیر